Ви знаходитесь тут: Головна > Сторінка вихователя > Пожежна машина (конспект заняття з БЖД)
Post Icon

Пожежна машина (конспект заняття з БЖД)

Мета: продовжувати знайомити дітей з різними видами транспорту, вчити відзначати пожежну машину за зовнішніми ознаками( колір, будова, розмір); формувати просторові уявлення; уміння спів ставляти деталі за розміром та формою, використовуючи будівельний матеріал. Викликати інтерес до конструювання, виховувати старанність, зосередженість.

 

Обладнання: будівельний матеріал ( пластмасовий чи дерев’яний). Іграшкова  пожежна машина,  аудіо запис сигналу пожежної машини, магнітофон, м’який іграшковий зайчик, ведмежа, макет будиночка.

 

Словник: пожежна машина, пожежний, драбина.

 

Попередня робота: розглядання з дітьми ілюстрацій із зображенням  пожежної машини.

 

 

Хід заняття.

 

В. – Діти, в зайчика сталося лихо: з печі викотилась жаринка і почалась пожежа.

 

(звучить аудіо запис сигналу пожежної машини. До дітей виїжджає пожежна машина. Вихователь запитує дітей, як називається ця машина та навіщо вона потрібна людям)

 

-         Чому пожежна машина має червоний колір?(це колір тривоги, він найпривітніший)

-         Навіщо  пожежній машині такий гучний та тривожний сигнал? (щоб усі ще здалеку почули, як пожежна машина мчить на пожежу, і поступилися їй дорогою)

-         Куди виїжджає пожежна машина? (на пожежу)

-         Як називають людей, які гасять пожежу? (пожежники)

(діти разом з вихователем роздивляються машину, обстежують деталі, називають їх: довга прямокутна драбина, круглі колеса, квадратна кабіна, катають по підлозі, відтворюють сигнал)

 

Фізхвилинка

« Врятуємо зайчикові хатку»

 

Діти беруться одне за одного і ланцюжком прямують за вихователем, який тримає пожежну машину. Вони їдуть гасити зайчикові хатку. Підійшовши до будиночка, повторюють за вихователем різноманітні рухи: « набирають» та «виливають» воду, струшують воду, «відганяють»  дим від обличчя.

 

В.- Ну ось ми й погасили зайчикові хатинку! Машина поїхала в гараж, а ми з вами з цих брусочків та кубиків побудуємо свою пожежну машину. Хай вона в нашій групі живе та захищає від вогню нас і наші іграшки Нумо разом до роботи!

(діти разом з вихователем конструюють пожежну машину, використовуючи бруски, циліндри, кубики. Вихователь звертає увагу дітей на форму складових машини відповідно характеризуючи її: пожежна машина прямокутна, кабіна у неї квадратна, колеса круглі)

 

Після закінчення роботи вихователь ще раз  умикає аудіо запис сирени: машина готова до роботи.

 

Підсумок:

 

-         Яку машину ми сьогодні побудували?

-         Що вона буде в нас робити?

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Залишити комментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити комментар.