1 вер. 2021 р.

Шановні батьки!

Звертаю Вашу увагу, що в ЗДО №24 "Гвоздичка" м.Первомайськ немає спеціалізованих груп для дітей з порушеннями мовлення, а організовано 2 логопедичних пункта в ЗДО №24 та ЗДО№16. На яких з дітьми працюю я, вчитель-логопед Холодович Інна Анатоліївна!

Відмінність мовної групи від логопункта:

• У мовній групі логопед займається з дитиною індивідуально кожен день, а в умовах логопункта 2-3 рази на тиждень.

• У мовній групі логопед протягом року займається з 12 дітьми, а на логопункті з 20 дітьми різного віку.

• У мовній групі термін навчання не менше 2 років, а на логопункті – від 6 міс. до 2 років (в залежності від мовленнєвого порушення).

• У логопедичній групі вихователь протягом робочого дня закріплює мовні навички у дітей за завданням логопеда, а в умовах логопункта першими помічниками є батьки.

Таким чином, виходячи з умов роботи з дітьми на логопункті, ефективність корекційної роботи по виправленню порушень мовлення залежить від спільних зусиль логопеда і сім'ї!

З 1 по 15 вересня у дитячому садку проходить логопедичне обстеження дітей.

Діти, які мають мовленнєві порушення, зараховуються на логопункт дитячого садка. Батькам дітей з тяжкими мовленнєвими порушеннями, логопедом рекомендується вирішити питання про відвідування ІРЦ або спеціалізованого дитячого садка.

Після 15 вересня Ви можете дізнатися про результати обстеження мовлення дитини.

Для закріплення пройденого матеріалу дитині, яка відвідує логопедичні заняття потрібно індивідуальний зошит для домашніх завдань.

Прохання: зошит з виконаним домашнім завданням забирати щоп'ятниці та приносити кожен понеділок.

У роздягальнях в групах  в «Інформаційному куточку для батьків»  папці «Поради логопеда батькам» надається інформація:

• Як розвивається мовлення дитини в нормі і що повинно бути сформовано у віці 4-6 років.

• Артикуляційна гімнастика – основа правильної звуковимови. Вимоги до її проведення.

• Дихальна гімнастика, її роль у розвитку мовлення дитини.

• Автоматизація поставлених звуків в умовах родини.

• Різні мовні ігри та розвиваючі технології.

• ​З пальчиками граємо мовлення розвиваємо

Так само, інформацію про логопедичну роботу Ви зможете переглянути на сайті нашого освітнього закладу:

Батькам дітей, які відвідують логопедичні заняття необхідно виконувати всі рекомендації логопеда і відвідувати батьківські збори та консультації логопеда! У вересні – логопед познайомить вас з результатами обстеження, розкладом занять та надасть рекомендації щодо усунення вад мовлення у дітей.

Сподіваюсь, що дана інформація про організацію логопедичної допомоги вихованцям нашого дитячого садка корисна для Вас. Впевнена, що наша співпраця виявиться результативною!