Як встигнути підготувати малюка до школи

1Про навчання — від «А» до «Я»

Не секрет, що невідоме часом лякає. Тому багато дітей, відчуваючи невблаганне наближення «дня ікс», починає більш часто розпитувати у своїх батьків про школу і про те, що їх там чекає. Борг батьків — сповна задовольнити цікавість малюка і перетворити страхи на інтерес.

Граємо у школу

Найкраще це робити граючи. Тому нехай улюблені іграшки вашого першокласника підуть до школи і будуть разом з ним учнями, а ви, мамо, станьте вчителькою і проведіть урок. Граючи, познайомте малюка з основними правилами поведінки на уроці: вставати, коли педагог входить до класу, відкривати зошит, коли скаже вчитель, піднімати руку, якщо хочеться щось сказати і т.п. Завдяки такій грі у справжній школі для першокласника не стануть незвичними ці «команди». Тому коли він їх там почує, то з легкістю з ними впорається. Крім того, у грі психологи радять звертатися до дитини на прізвище, а потім пояснити, що в школі його часто будуть називати саме так.

 

Казка про страхи та складнощі

Часто батьки, намагаючись створити позитивний образ школи, розповідають малюкові про неї тільки найкраще. Але в школі без складнощів не обійтися. І зіткнувшись з ними, дитина гадає, що її обдурили. Щоб такого не сталося, треба підготувати малюка до шкільних складнощів. Але не варто говорити про це прямо, інакше він може злякатися. Найкраще — вигадайте історію, де головним героєм буде також, як і ваша дитина, першокласник, якому подобається ходити до школи, але не з усім вдається впоратися з першого разу. Проте герой не впадає у відчай й з успіхом долає перешкоди.

 

Вояж

Щоб позбавити малюка від зайвої тривоги, влаштуйте йому екскурсію до школи. По дорозі туди пограйте в якусь веселу гру. А коли прийдете до школи, то спочатку просто походіть по двору, потім зайдіть до класу. Нехай він посидить за партою. Не забудьте показати, де знаходиться їдальня і вбиральня. Завдяки цьому, 1 вересня ваша дитина буде йти вже у знайоме їй місце і не буде боятися.

 

Знайомтво з другою мамою

Воно допоможе впоратися з останніми тривогами. Крім того, розкажіть вчительці якомога більше про психологічні особливості вашого першокласника (гіперактивність, сором’язливість, тривожність). Так їй буде простіше знайти підхід до нього.

 

Режим — всьому голова

Вже наразі почніть вчити вашого малюка жити за новим графіком. Тижня цілком достатньо, щоб привчити його вставати раніше ніж звичайно. Тому якщо він, наприклад, звик підніматися о 9 ранку, то вже наразі, щоб привчити його прокидатися о 7:00-7:30, достатньо щодня віднімати від його сну по 20-30 хвилин. Але, звичайно ж, при цьому не треба забувати раніше укладати дитину спати (до речі, відпочивати першокласник повинен 10 годин). Завдяки такому нехитрому способу ваш малюк не буде сонним і незадоволеним на шкільній лінійці.

 

Сміливець і маленька мама — на допомогу

Багато діток болісно переживають майбутню розлуку з мамою. За тиждень цю проблему не вирішити, але можна допомогти малюкові відчути себе більш спокійно. Змайструєте з ним талісман (у ньому буде частинка вашої з малюком енергії). Це може бути що завгодно. Наприклад, невеликий малюнок — портрет Сміливця, який охоронятиме першокласника, поки вас немає поруч. Ще можна розповісти дитині, що всередині кожної мами живе невидима чарівна мама. Потім запропонуйте чаду «поселити» її до себе в животик, щоб вона дарувала йому радість і впевненість. Для цього мама складає свої долоньки у формі блюдця і нібито видихає туди свою зменшену «копію». Потім піднесіть долоні до рота малюка, нехай він вдихне її. За словами психологів, малюки дуже сприйнятливі й охоче вірять в такі речі, тому така гра допомагає їм почувати себе захищеними.

 

«Доросле» життя — ні!

Одна з поширених помилок батьків: намагаючись дати зрозуміти дитині, що у неї розпочалося «доросле» життя, вони напередодні походу до школи прибирають іграшки з її кімнати. Робити це не рекомендується. Звичайно, кімната першокласника має «подорослішати» (там має з’явитися робочий стіл, стілець, настільна лампа і полка для книг), але при цьому має зберегтися повноцінна зона для відпочинку та ігор. Такі дії батьків можуть наштовхнути дитину на думку, що тепер треба буде тільки вчитися і життя стане нудним. Зазвичай після такого бажання йти до школи у дітей пропадає.

                                        

Рюкзаку та канцелярії — особлива увага

Дайте малюкові пограти зі шкільним приладдям — хай він ще раз їх гарненько помацає і розгляне, уявивши, як вже зовсім скоро буде користуватися ними на уроках. За словами психологів, яскрава канцелярія теж формує позитивне ставлення першокласників до школи. Також, не поспішаючи, зберіть рюкзак разом з вашим малюком. При цьому не потрібно показувати йому, куди і що класти, нехай сам вибере. Так маляті буде набагато простіше запам’ятати місце своїх речей.

 

Просимо про допомогу

Важливо для першокласника вміти формулювати і виражати свої потреби. Справа в тому, що вдома батьки розуміють його з півслова або ж просто постійно цікавляться, чи не потрібно йому що-небудь, тому просити про щось дитині не доводиться. А в школі вчительці складно приділити всім увагу. Тому навчіть малюка, в разі потреби, негайно підходити до вчительки: за тиждень до школи програйте якомога більше таких ситуацій, коли він повинен сам про щось запитати у незнайомої людини (наприклад в крамниці у продавця або на дитячому майданчику).

 

Вчимося дружити

Багато першокласників бояться, що не зуміють завести собі нових друзів у школі. Найкраще пояснювати дитині, як знайомитися з однокласниками, на її ж прикладі. Напевно вона вже заводила дружбу з ровесниками (наприклад на дитячому майданчику). Нехай разом з вами дитина згадає, як це було, що вона при цьому робила і говорила. Потім скажіть їй: «Ось бачиш, ти все вмієш. І цього разу в тебе також вийде».

 

                                                    

 

 

 

 

 

 

Оставить комментарий:

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.