Статистика сайту

10 груд. 2015 р.

Одна з найпоширеніших помилок, яку здійснюють батьки, купуючи іграшки, полягає в тому, що вони вибирають те, що подобається їм самим: електропотяги та крихітні сервізи з порцеляни, величезних плюшевих ведмедів та ляльок, що розмовляють … А малюк куди охочіше бавився б з простою вантажівкою і простим маленьким ведмедиком. Дорогі іграшки швидко ламаються, і найчастіше дитина воліє покласти їх у кут, ніж щохвилини чути: “Обережно, зіпсуєш!” І тому намагайтеся не купувати ті іграшки, які скоріше декоративні, ніж корисні.

Розвиток дитини відбувається поступово. Уява дітей безмежна, і може статися так, що, подарувавши маленькій донечці ляльку, яка ходить, говорить і плаче, ви обдурите її очікування. Адже найбільше діти люблять грати в “наче”. Постежте за ними, перш ніж витрачати гроші.

Будьте уважні при виборі навчальних ігор. Якщо вони будуть дуже складні для вашого малюка, в нього може розвинутися комплекс неповноцінності. Не поспішайте, він ще встигне всьому навчитися.

Дітям до 5 місяців необхідні іграшки, які сприяють їх розвитку. Для цього найбільше підійдуть різнобарвні музичні брязкальця. Від 6 до 10 місяців – це час відкриттів. Дитина хапає і тягне до рота все, що трапляється їй під руку, – це її спосіб пізнання світу. Підтримайте її: купіть барвисті музичні інструменти, всілякі кольорові штучки, які їздять і роблять “біп-біп”, гумові іграшки для ванної кімнати і, звичайно, плюшевих звіряток. Саме в цьому віці дитина починає усвідомлювати гіркоту розставання з матір’ю, і м’який ведмедик зможе її втішити.

Вже з року дитині необхідні іграшки, які можна штовхати і возити. Руки малюка стають все більш спритними, тому нехай в його кімнаті з’являються кубики, пірамідки, коробочки різних розмірів, які можна вкладати одна в одну. Заохочуйте його перші пориви малювати і ліпити.

2-3 роки – це час усіляких конструкторів. Хлопчики приходять в захват від гончих машинок, а дівчатка від ляльок, яких можна годувати. Дівчата можуть попросити віник або праску, адже сценарії їх ігор списані з повсякденного життя їхніх мам.

Діти від 3 років виявляють не аби яке бажання творити і фантазувати. У цьому віці вони обожнюють грати найрізноманітніші ролі. Їм буває досить маминих бус або капелюха дідуся, щоб вони відчули себе героями неймовірної історії. В цьому віці ваш малюк вже може приймати участь в настільних іграх. Спокійні ігри розвивають його спостережливість.

Далі– вік спілкування. Дитина багато часу проводить у грі. Дівчата годинами причісують ляльок, хлопчики влаштовують битви, копіюючи своїх улюблених героїв з мультфільмів. Більшу частину їх часу починають займати комп’ютерні ігри. Тяжіння екрану таке велике, що вони часом забувають про навчання. Батьки повинні обмежувати період, який дитина проводить перед телевізором.

І ще одна порада: не викидайте старі іграшки свого малюка. Разом з ним пришийте відірване вухо плюшевого ведмедика, полагодьте ляльку, дбайливо складіть у коробку старі кубики. Коли ваш малюк підросте, він із задоволенням згадає, як грав з ними.

Прикрепленные файлы