Статистика сайту

17 лют. 2017 р.

Як уберегти дітей від негативного контенту. Пам’ятка для батьків.

* Розмовляйте з підлітками про їхніх друзів в Інтернеті і про те, що вони там роблять. Запитуйте про людей, із якими підлітки спілкуються в соцмережах, і переконайтеся, що ці люди їм знайомі. Як учителям, так і батькам бажано створити власні сторінки. Так легше буде контролювати коло людей, з якими спілкується дитина.

* Цікавтеся, якими чатами й дошками оголошень користуються підлітки і з ким вони спілкуються. Заохочуйте використання модерованих чатів і вимагайте, щоб вони не спілкувалися у приватному режимі.

* Наполягайте, щоб підлітки обережно погоджувалися або не погоджувалися зовсім на особисті зустрічі з друзями з Інтернету. Нагадуйте про небезпеки, які можуть спричинити такі зустрічі

* Вимагайте від підлітків ніколи не надавати особисту інформацію через електронну пошту, у чатах, соцмережах, реєстраційних формах, особистих профілях і під час реєстрації на конкурси в Інтернеті. Нагадуйте, чим це може обернутися.

* Допоможіть їм захиститися від спаму. Навчіть підлітків не надавати в Інтернеті своєї електронної адреси,не відповідати на небажані листи і використовувати спеціальні коштові фільтри.

* Постійно нагадуйте, що жодному разі не можна використовувати Інтернет для хуліганства, поширення пліток або погроз.

* Обговоріть із підлітками азартні онлайн-ігри і пов'язаний із ними ризик. Нагадайте, що дітям не можна в них грати.

* Вивчіть програми, які фільтрують інформацію з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль у Windows .

* Час від часу перевіряйте в браузері, які сайти відвідувала ваша дитина. Якщо вона настільки доросла, що розбирається в комп’ютері краще за вас і вміє «замітати сліди», зверніться по допомогу до професійного програміста - він напевно зможе відновити інформацію. Проводячи таку перевірку хоча б і зрідка, ви зможете захистити свою дитину від багатьох ризиків.

Якщо ж ви застали дитину за відвідуванням сумнівних сторінок, не сваріть її, не підвищуйте голос, постарайтеся обговорити ситуацію. Захистити дитину від Інтернету примусово ви не зможете. Здійснювати контроль можна лише в тому випадку, якщо дитина вам довіряє і знає, що ви довіряєте їй.