20 квіт. 2022 р.

Гурток «Дзвінкі голосочки»

Працює з вересня 2021 р.

Метою гуртка є розвиток музичних здібностей та інтересів дітей, формування патріотичних почуттів засобами народної пісні.

Мета на 2021-2022 н.р.:
- Надати можливість обдарованим дітям проявити свої здібності.

-Навчити дітей правильно та інтонаційно чисто співати.

-Прививати та поглиблювати любов до української пісні (народної та композиторської).

-Виховувати смак, високу виконавську культуру.

-Приймати участь в заходах ДНЗ.

Авторська програма гуртка «Дзвінкі голосочки» для дітей п'ятого року життя. Затверджена Науковою методичною радою м.Первомаська.

Музичні здібності дитини базуються на їх психомоторній та емоційній природі. Саме у процесі співу розвивається музичний слух дитини, як найважливіший чинник розвитку інших її музичних здібностей та музичної культури. Вокальний досвід для розвитку маленького співака є необхідним. Звісно, що потрібно обов’язково враховувати вікові можливості дошкільника, не перевантажувати його психічні можливості та слідкувати за охороною голосу і слуху. Для ефективного розвитку вокальних здібностей дошкільників важливо дотримуватись основних вимог щодо організації і проведення вокального заняття.

Основний зміст роботи
-Учасники вокального гуртка приймають участь у концертах, конкурсах, ранках та ін. заходах

-На заняттях гуртка діти вчать нові пісні, відпрацьовують чистоту інтонації, техніку володіння вокалом, сценічну майстерність, дикцію та виразність співу.

-Гуртківці розширюють свій кругозір, само реалізуються та підвищують свою самооцінку .

-Вокальний спів сприяє координуванню слуху, голосу, розвитку вокально-технічних навичок, розвитку дихання, гнучкості голосу.

Мета занять

- розвиток співочого дихання;

- розширення діапазону голосу;

- спів без супроводу;

- спів в ансамблі (злагоджено, врівноважено).

Засвоюючи музично - поетичні твори, діти вчаться розуміти красу рідного слова. Участь у вокальному гуртку: його буднях й святах є доброю школою навчання дітей спілкуванню, а виступи на концертах - джерелом радості й натхнення.

Заняття гуртка «Дзвінкі голосочки» проводяться у другій половині дня. Тривалість одного заняття в групі дітей 5-го року життя не перевищує 25 хвилин. Кількість занять – одне на тиждень, чотири на місяць.

Відбір дітей до гуртка проходило в формі індивідуального прослуховування дітей, під час якого дитина мала без помилок чисто, чітко, ритмічно відстукати долонями запропоновані ритмічні малюнки різної фактури, проспівати просту знайому пісеньку, на музичних паличках простукати ритмічний малюнок, чітко інтонуючи задану мелодію.

Таким чином було обрано 9 дітей середньої групи “Грайлики”.

Відвідування дошкільниками гуртка «Дзвінкі голосочки» - це не лише засіб забезпечення виконання естетичних та освітніх завдань з музичного виховання, а й важливий засіб укріплення психічного та фізичного здоров’я, розвитку та мовленнєвих здібностей дитини.

Модель роботи гуртка «Дзвінкі голосочки» - концертно-показова. Такий підхід до розвитку дітей дозволяє зрозуміти важливість послідовного навчання, яке має специфічну логіку та закономірність. Вихованці вокального нашого гуртка «перетворюються» у «трупу артистів- універсалів». Пісенна творчість сприяє розвитку музичних здібностей дошкільників, естетичного смаку, впливає на них всебічно й гармонійно. У дитячих піснях, так як у казці чи байці, через явища природи, повадки тварин можна показати людські радощі і печалі, особливості побуту, звичаї національного світобачення.

Відвідування гуртку «Дзвінкі голосочки» впливає на розвиток мови, слуху, ритму, голосу дітей, формує у них яскраву уяву.

Основними завданнями на заняттях гуртку «Дзвінкі голосочки» є розвиток музичного слуху дітей, чистоту інтонації, формування вміння інтонаційно правильно передавати мелодію, розвиток навичок співу,формування співочіх вмінь, формувати відчуття ансамблю, розвивати у дітей звуковисотний слух, розвивати музичну пам’ять і мислення, розвиток співочого дихання, розширення діапазону голосу.

Очікуваними результатами роботи гуртка «Дзвінкі голосочки» є : розвинення природних вокальних задатків дитини,формування досвіду музичних вражень, розвиваючи музичні здібності, формування у дошкільників вміння діяти у колективі, допомагати одне одному, розвиток художнього смаку та емоційної сфери дитини.

Результативність роботи гуртка «Дзвінкі голосочки» підтверджена практичними успіхами дітей: ці вихованці охоче створюють пісеньки, мелодії на дитячих музичних інструментах. Жодне свято в ДНЗ не проходить без активності участі в них учасників.

Робота гуртка «Дзвінкі голосочки» змінюється згідно заходів і концертів.

За І півріччя була проведена активна робота. З початку навчального року діти були включені в систематичні заняття вокального гуртка.

Юні вокалісти брали участь практично у всіх заходах днз, виступали на різних концертах, культурно розвивалися, відвідуючи інші заходи, що відбувалися у ДНЗ.

Виконана мета програми вокального гуртка:

Різнобічний розвиток вокально-хорового слуху; Розвиток первинних навичок гармонійного слуху; Розвиток творчого мислення; Формування музичної пам’яті; Використання на практиці різних прийомів атаки звуку; Формування навичок співочої емоційності та виразності; Розвиток співочого дихання; Розширення співочого діапазону (індивідуально); пів в ансамблі (злагоджено, врівноважено)