Статистика сайту

25 лют. 2020 р.

Коротка вуздечка язика у дитини досить поширена вада, яка часто діагностується. Дитина народжується з даною вадою, і в процесі життя вона може істотно вплинути на стан мовного апарату, формування мовлення  і прикусу. Лікування дітей проводиться в дитячому віці хірургічним шляхом.

Чи потрібно підрізати вуздечку, і чим це може загрожувати малюкові?

1.Що таке вуздечка?

Всього у людини існує три вуздечки. Вуздечка язика безпосередньо пов'язана з мовленням і його формуванням в дитячому віці. Підрізання вуздечки язика проходить ще в пологовому будинку, коли операція для малюка максимально безболісна. Якщо цього не зробили, у ранньому віці то у дитини можуть бути проблеми  з  мовленням

Коротка вуздечка  виникає з різних причин, але найбільш поширеною з них стає спадковість. Хлопчики страждають на цю недугу набагато частіше, ніж дівчатка.

2.Ознаки

Як дізнатися, що вуздечка у вашої дитини коротка? Існують цілком помітні візуальні ознаки, що дозволяють визначити дефект. Так, в нормі вуздечка повинна бути не менше 8 мм. У 5 років вона досягає розміру 17 мм. Дитина може легко облизати верхню губу.

У дітей в старшому віці коротка вуздечка може проявлятися:

  • неправильним прикусом;
  • частими хворобами ясен;
  • труднощі з вимовою звуків;
  • обмежені рухів язика;
  • дитині важко ковтати тверду їжу;
  • нижні різці повернені всередину.

Не завжди лікарі наполягають на підрізанні. Сьогодні існує думка, що коротка вуздечка у дитини може витягнутися згодом, якщо робити з малюком логопедичні вправи. Якщо коротку вуздечку у новонародженого підрізають в пологовому будинку, то у старших дітей це робиться по суворій необхідності. Коли розтягнути вуздечку традиційними методами не виходить, вона заважає звуковимові і правильному формуванню прикусу, потрібно звертатися до хірурга.

Логопеди радять  спробувати спочатку логопедичні вправи для розтяжки вуздечки, наприклад, облизування зубів і губ язичком, «Гойдалки», коли малюк дістає кінчиком язика верхніх і нижніх зубів, «Конячка» клацати язичком, «Грибок», «Гармошка».

Якщо зарядка для язичка не допомагає,  рекомендують зробити операцію. У дитячому віці,  радять мамам не роздумувати і підрізати вуздечку, бажано до 5 років.

Такої ж думки дотримується більшість лікарів. На жаль, не всі мами цього прислухаються. В результаті у дитини може розвинутися неправильний прикус, порушитися мовлення. Виправляти ці дефекти в старшому віці набагато важче. Краще вирішити проблему в ранньому дитинстві.

У дорослих цей дефект усувається тільки в тому випадку, якщо він заважає життєво важливим функціям. У більшості випадків в старшому віці вуздечка не вимагає підрізування, оскільки основні функції мовлення і мовного апарату вже сформовані.

Прикрепленные файлы