Статистика сайту

17 лист. 2016 р.

Головна роль у становленні особистості дитини дошкільного віку належить оточуючим його дорослим. Тому, наскільки вони зможуть оточити малюка увагою й любов'ю, створити необхідні умови для його розвитку, залежить подальше життя дошкільника.

У цей період маленька людина активно пізнає навколишній світ, засвоює способи дій у побуті, грі, на заняттях; результатом накопиченого досвіду стають сюжетно-відображуючі ігри, а найважливіше досягнення цього віку - оволодіння активною мовою.

Одним з визначальних факторів виховання маляти є предметно-розвивальне середовище. Правильно організоване, воно допомагає дорослому забезпечити гармонійний розвиток дитини, створити емоційно позитивну атмосферу в групі, організовувати й проводити ігри-заняття і у такий спосіб привчати дітей до самостійних ігор з поступово ускладнюючим змістом.

Всі іграшки й посібники, які оточують малят, тією чи іншою мірою впливають на його розвиток. У даному місці в групі зібрані ігри, спрямовані на розвиток сенсорного сприйняття, дрібної моторики, уяви, мови.

Мотрійки із трьома, чотирма вкладишами; коробки з маленькими іграшками, вкладиші різної форми, миски, стаканчики, циліндри, ковпачки; набір предметів червоного, жовтогарячого, жовтого, синього, фіолетового, чорного, білого, зеленого кольору; іграшки-шнурівки різного вигляду; сюжетно-дидактичні панно із зображеннями тварин, рослин і інших предметів. що прикріпляються на ґудзиках, кнопках, «липучках»; різні види мозаїк; набір «Маленький майстер»; лото по різних тематиках, настільно-друковані ігри; складані кубики; набори кубів і куль різної величини й кольору. У цій же зоні зібрані різні види конструкторів і будівельного матеріалу; невеликі іграшки для обігравання будівель.

Для успішного розвитку дітей важливо, щоб вони з дитинства надбали життєво необхідні знання про навколишні предмети і явища, опанували певними навичками дій із цими предметами. Малята дуже спостережливі. У грі вони намагаються наслідувати дорослим. У ігровій кімнаті зібрані іграшки й предмети, які максимально наближають дітей до навколишніх їх предметів побуту. Ігрові меблі: кухня, ліжко, колиска, столик, крісла й т.д. Іграшки: ляльки, пупси, комплекти постільної білизни, спальні приналежності, набори одягу для ляльок, набори посуду й т.д.

Прикрепленные файлы