Статистика сайту

3 січ. 2019 р.

Зимові види спорту і здоров’я дитини

Для дітей спорт є неодмінною умовою їх фізичної активності та міцного здоров’я. Активність дитини повинна проявлятися круглий рік, і погода — не перешкода для здорового способу життя та занять спортом. Головне, знати — з якого віку можна займатися дітям зимовими видами спорту, і немає обмежень за станом здоров’я.

У чому полягає користь зимових видів спорту для дітей:

  • Один з найбільших плюсів — поєднання тренувань та загартування. Лижні прогулянки на свіжому повітрі, що відбуваються при мінусовій температурі, і катання на ковзанах під відкритим небом — це вплив холоду в процесі всього заняття. А, отже, (за умови регулярних тренувань) підвищення стійкості організму дитини до застудних хвороб і зміцнення імунітету.

  • Тренування в зимовому лісі кратно підвищує користь від занять спортом. Лісове повітря (тим більше повітря хвойного лісу) насичений фітонцидами. 

  • Також до плюсів зимових видів спорту можна віднести насичення мозку киснем, формування м’язового корсета, придбання стійкості до перепадів температур і вироблення гормонів щастя, ендорфінів, які, в свою чергу, найкращі помічники в боротьбі з будь-якими хворобами.

Вікові обмеження в зимових видах спорту

Рекомендації з обмеженням віку засновані на знаннях про нюанси розвитку нервової діяльності, зв’язкового апарату, м’язів і розвитку скелета дітей. Дозвіл на заняття зимовими видами спорту для дитини передбачає його здатність до координованих і узгоджених дій, а також здатність передбачення наслідків певних вчинків. Нерозуміння або нехтування порадами, як правило, призводить до травм.

На замітку батькам

  • Ви вирішили придбати дитині гірські лижі, або поставити його на ковзани? В першу чергу, слід зайнятися пошуком правильної екіпіровки, грамотного тренера і подбати про необхідний захист. Адже головне на початковому етапі занять — уникнути серйозних травм і не відбити у дитини бажання займатися спортом. Інструктора краще вибирати спеціально підготовленого для навчання дітей, а в комплект екіпіровки повинна входити спеціальна захист для незміцнілого дитячого хребта, рятує від травм при невдалих падінь.

  • І важливий момент — не перегинати палицю у формуванні сміливої особистості. Надмірно лякаючи чадо травмами, не можна виростити гідного спортсмена і цілісну особистість. Але і пам’ятати про простий обережності теж необхідно — ризик повинен бути завжди виправданим.