Таємниці безмежного Космосу

 

З дошкільних років дитина починає цікавитися загад­ковим світом навколоземного простору, таємниця­ми безмежного Космосу і, в першу чергу, найближчими до Землі планетами і зірками, які можна спостерігати в небі. Цю потребу малюка враховує і забезпечує Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», одна зі змістових ліній якої має на меті ознайомлення дітей з природою Космосу. Зокрема нова Програма ви­значає такі основні завдання: надати дітям загальну ін­формацію про рідну планету та її супутник Місяць, Сон­це і його роль, розкрити поняття «Космос» та «Сонячна система», ознайомити з характерними особливостями інших планет Сонячної системи, а також виховувати ес­тетичний смак, здатність бачити красу зоряного неба.

 

Реалізація цих освітніх вимог можлива лише за умови чітко визначеної системи методів, прийомів, форм подачі інформації, що базується на психологічних особливостях малої дитини, враховує індивідуальне сприйняття світу. І хоча ознайомлення дошкільнят з природою Космосу по­в’язане з такими об’єктами, до яких не можна доторкну­тися чи переставити з місця на місце, проте є багато опо­середкованих методів, за допомогою яких можна розкрити малюкам цей загадковий і привабливий світ.

 

У дитячому садочку «Гвоздичка” № 24 проводиться безліч бесід про космос, вихователі читають багато цікавинок, віршів, оповідань, проводяться заняття, спостереження: за вечірнім небом, за сонцем, за зірками. Діти розглядають картинки про космос, грають у різноманітні ігри: рухливі і дидактичні, а також було проведено свято «Незвичайні зустрічі з інопланетянами ”, на якому діти гралися, веселилися, дізнавалися щось нове і показували свої знання. Всі залишилися задоволені, веселі.

Оставить комментарий:

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.